24.06.2020

IFLR 1000 Women Leaders

IFLR 1000 tarafından, alanlarının en iyi uzmanları olarak görülen “Women Leaders - Kadın Liderler” 2020 listesinde Elvan Aziz ve Sera Somay üçüncü kez “Women Leader” olarak yer aldı.  Türkiye'den seçilen dokuz kadın liderden ikisinin Paksoy ortakları olmasından gurur duyuyoruz. Women Leaders ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.


07.05.2020

Paksoy - TAYSAD Rekabet Hukuku Etkinliği

Paksoy avukatlarından Counsel Gülçin Dere’nin sunumu ile Rekabet Hukuku Perspektifinden Otomotiv Sektöründe Güncel Gelişmeler ve Yeni Dönem Rekabet Sorunları konulu Paksoy - TAYSAD (Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği) ortak rekabet hukuku etkinliği 6 Mayıs 2020 Çarşamba tarihinde gerçekleşti.


25.04.2020

Paksoy “Chambers Europe – Türkiye 2020” Ödülünün Sahibi Oldu

Paksoy, Chambers Europe tarafından "Chambers Europe – Turkey 2020 | Türkiye 2020 Yılının Hukuk Bürosu” ödülüne layık görüldü.  Chambers’ın Türkiye ödülü ile Paksoy’un son 3 yılda ikinci kez bu üstünlüğe layık görülmesinin haklı gururunu yaşıyoruz. Başarımızda katkısı olan tüm avukatlarımıza ve çalışanlarımıza yürekten teşekkür ederiz. #ChambersEuropeAwards

 

17.03.2020

COVID-19 Evden Çalışma Uygulaması

"COVID-19 Evden Çalışma Uygulaması" başlıklı bilgilendirme notumuza buradan ulaşabilirsiniz.

28.02.2020

Paksoy Hukuk Kahvaltıları

Kıdemli avukatlarımızdan Zeynep Toma’nın “Anonim Şirketlerde İç Yönergeler” başlıklı sunumuyla katıldığı Paksoy Hukuk Kahvaltıları etkinliğimizin ilki ofisimizde gerçekleştirildi. Etkinliğimize ilgi gösteren tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.


27.02.2020

YenidenBiz Buluşması

Paksoy ve YenidenBiz ortaklığında düzenlenen “Kadın Danışman Olmak” başlıklı YenidenBiz Buluşması 26 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü YenidenBiz Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Güçlü Onur’un yaptığı söyleşide, Paksoy Ortak Avukatlarından Elvan Aziz ve EY Kurumsal Finansman Başkanı Özge Gürsoy mesleki tecrübelerini aktardılar. Etkinliğimize ilgi gösteren tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

24.02.2020

Bilgi Üniversitesi Kariyer Günleri

Paksoy Ortak Avukatı Togan Turan, Avukat Elvan Yolcu ve İnsan Kaynakları Müdürü Aylin Berberler, Bilgi Üniversitesi Kariyer Günleri etkinliğine katılarak, öğrencilerle avukatlık mesleği ve kariyer üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştiler.


18.02.2020

GYODER Çözüm Platformu | Turizmde Dönüşüm Arayışları

Paksoy ortak avukatlarından Selin Barlin Aral, GYODER Çözüm Platformu tarafından gerçekleştirilen “Turizmde Dönüşüm Arayışları” toplantısına “Farklı Gayrimenkul Sınıflarının Turizm Amaçlı Yeniden Kullanıma Uyarlanması (Repurposing)” başlıklı konuşmasıyla katıldı.


13.02.2020

Blockchain Kripto Paralar ve Akıllı Sözleşmelerin Banka ve Finans Hukukuna Etkisi Paneli

Paksoy avukatlarından Gülçin Dere, İstanbul Barosu Banka ve Finans Hukuku Komisyonu tarafından düzenlenen, Blockchain Kripto Paralar ve Akıllı Sözleşmelerin Banka ve Finans Hukukuna Etkisi Paneli’ne “Rekabet Hukuku Açısından Blokzinciri Teknolojisinin Değerlendirilmesi” başlıklı konuşmasıyla katıldı.

04.02.2020

Tahkimde Taraf Vekilliği Eğitimi

Paksoy avukatlarından Simel Sarıalioğlu, İstanbul Tahkim Merkezi tarafından gerçekleştirilen Tahkimde Taraf Vekilliği Eğitimi'ne “Hakem Kararı, Hakem Kararının İcrası ve Hakem Kararına Karşı Başvuru” başlıklı konuşmasıyla katıldı.

24.01.2020

Tahkimde İlk Dilekçeler ve Yetki

Paksoy ve ICC YAF tarafından gerçekleştirilen “Tahkimde İlk Dilekçeler ve Yetki” seminerine, Paksoy avukatlarından Simel Sarıalioğlu, Doğuhan Uygun ve Can Yılmaz, “Tahkim Yargılamasının Başlaması ve Tahkim Sözleşmesinin Etkisi” başlıklı konuşmalarıyla katıldılar. Etkinliğimize ilgi gösteren tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.08.01.2020

Kamu İhale Mevzuatı Paneli

Kamu İhale Mevzuatı panelimiz 8 Ocak 2020 tarihinde gerçekleşti. Değerli konuşmaları için Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden sayın Prof. Dr. Devrim Güngör, İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden sayın Dr. Öğr. Üy. Aytaç Özelçi ile büromuz avukatlarından Av. Yasemin Semiz’e ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz. 


28.11.2019

İhbar ve Danışma Hatlarında Yeni Teknolojilerin Kullanılması

Etik ve Itibar Dernegi (TEİD) tarafından gerçekleştirilen "İhbar ve Danışma Hatlarında Yeni Teknolojilerin Kullanılması" konulu etkinlik 27 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirildi. TEID Yönetim Kurulu Üyesi ve Goodyear Hukuk ve Uyum Müdürü Seckin Savaser, büromuz avukatlarından Ceylan Necipoglu ve Emre Kotil'in konuşmacı olduğu etkinliğe katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.


22.11.2019

Bilkent Üniversitesi Uluslararası Hukuk Çalışmaları Topluluğu Ziyareti

Avukatlarımızdan Tugba Tasci, Bilkent Üniversitesi Uluslararası Hukuk Çalışmaları Topluluğu üyelerine “Enerji Hukuku” ile ilgili mesleki bilgi ve tecrübelerini aktarmıştır. Nazik ziyaretleri için genç hukukçu adaylarına çok teşekkür ediyoruz.08.11.2019

Özyeğin Üniversitesi İdealist Hukukçular Kulübü Ziyareti

Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdealist Hukukçular Kulübü üyeleri ofisimizi ziyaret ederek kıdemli avukatlarımızdan Yasemin Semiz ile “Kişisel Verilerin Korunması ve Avukatlık Mesleği” konulu bir söyleşi gerçekleştirdiler. Nazik ziyaretleri ve ilham verici ilgileri için genç hukukçu adaylarına teşekkür ediyoruz.


01.11.2019

Yapay Zeka

Kıdemli Avukatlarımızdan Ceylan Necipoğlu, Sağlık Eğitim Vakfı (“SEV”) tarafından düzenlenen "Yapay Zeka" konulu söyleşiye, “Türkiye’de Yapay Zeka Kullanımı ve Hukuki Düzenlemeler” başlıklı konuşmasıyla katıldı.31.10.2019

Tahkim Okulu

Kıdemli Avukatlarımızdan Doğuhan Uygun, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) tarafından gerçekleştirilen "Tahkim Okulu" panel serisine “Şirketler Hukuku Uyuşmazlıklarının Tahkimle Çözümü" konulu sunumuyla katıldı.17.10.2019

Borsa İstanbul - İstanbul Tahkim Merkezi Ortak Tahkim Paneli

Paksoy Kurucu, Kıdemli ve Yönetici Ortak Avukat’ı Serdar Paksoy, Borsa İstanbul ve İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) tarafından düzenlenen Ortak Tahkim Paneli’ne, “Neden Tahkim ve Tahkimin Ticari Hayat İçin Önemi” başlıklı konuşmasıyla katıldı.10.10.2019

Borsa İstanbul - İstanbul Tahkim Merkezi Ortak Tahkim Paneli

Borsa İstanbul ve İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) tarafından 17 Ekim 2019 Perşembe günü gerçekleşecek Ortak Tahkim Paneli’ne, Paksoy Kurucu, Kıdemli ve Yönetici Ortak Avukat’ı Serdar Paksoy, “Neden Tahkim ve Tahkimin Ticari Hayat İçin Önemi” başlıklı konuşmasıyla katılacaktır. Etkinliğe kayıt yaptırmak için tıklayınız07.10.2019

Temel Hukuk ve Deneyim Paylaşımı Semineri

Ortak Avukatlarımızdan Selin Barlın Aral, TÜYİD Akademi bünyesinde gerçekleştirilen Temel Hukuk ve Deneyim Paylaşımı Semineri’nde, sıkça kullanılan hukuk terimleri, belgeleri ve sözleşmeler ile ilgili bilgi ve deneyimlerini aktardı. Etkinliğimize ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

02.10.2019

Uluslararası Rekabet Hukukunda Güncel Gelişmeler Sempozyumu

Paksoy ve Galatasaray Üniversitesi işbirliği ile “Uluslararası Rekabet Hukukunda Güncel Gelişmeler Sempozyumu” 1 Ekim 2019 tarihinde Galatasaray Üniversitesi’nde gerçekleşti. Moderatörlüklerini Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tolga Ayoğlu ve Paksoy Ortak Avukatlarından Togan Turan’ın yaptığı sempozyuma, OECD Rekabet Bölümü Başkan Vekili Antonio Capobianco, TOBB E-ticaret Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı Fevzi Güngör, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Anlam Altay ve Paksoy Rekabet Hukuk Danışmanı Av. Gülçin Dere sunumlarıyla katıldılar. Etkinliğimize ilgi gösteren tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.