SOSYAL SORUMLULUK

Toplumumuz ve hukuk camiası için karşılıksız olarak hizmet sunmanın görevlerimiz arasında yer aldığına inanıyoruz ve bunu gerçekleştirebilmek için kendimize hedefler koyuyoruz.

Gönüllü işlerimiz

Kar amacı gütmeyen kuruluşların ve hukuki danışmanlık ücretini karşılayamayacak bireylerin hukuki ihtiyaçlarının en iyi şekilde karşılanması gerektiğini düşünüyoruz. Bu yaklaşımımızla, avukatlarımıza topluma hizmet etme ve Paksoy'da edindikleri bilgi ve deneyimleri toplumun yararına olacak şekilde kullanma fırsatı sunduğumuza inanıyoruz.

“Eğitimin Sigortası: Öğretmenlerimiz” Projesi

Proje Türkiye’nin kırsal bölgelerinde görev yapan kadın öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimi, yetkinlikleri ve girişimciliklerini arttırmaya yönelik olup; Paksoy bu projenin ilgili sözleşme ve protokollerinin incelenmesi, yorumlanması ve imzalanması aşamalarında pro bono hukuki hizmet vermiştir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın da yer aldığı proje, Z Zurich Foundation’ın TED’e sağladığı fon ile hayata geçirilecektir. Projenin altı yıl sürmesi ve 1.000 kadın öğretmene ulaşılması planlanmaktadır.

Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı ile İlgili Eğitimler

Paksoy, İstanbul Bilgi Üniversitesi Pro Bono Ağı iş birliğiyle, kişisel verilerin korunması mevzuatı ile ilgili pro bono hukuki eğitimler vermektedir. Bu eğitimlere şimdiye dek farklı toplumsal amaçlar için çalışan birçok STK katılmıştır.

Deneye Hayır Platformu’na Hukuki Danışmanlık

Paksoy, hayvan haklarını koruma amaçlı faaliyet gösteren Hayvan Hakları ve Etiği Derneği, Hayvan Hakları İzleme Komitesi, Başka Bir Hayat Diliyorum Derneği ve bağımsız hayvan hakları savunucularının oluşturduğu Deneye Hayır Platformu’na, üniversite öğrencilerinin eğitimlerinde hayvanlar üzerinde deney yapılmasına ilişkin kullanacakları vicdani ret hakları konusunda pro bono hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Save the Children Türkiye’ye Hukuki Danışmanlık

Paksoy ihtiyaç sahibi çocuklara yardım elini uzatan global bir organizasyon olan Save the Children’ın Türkiye ofisine ücretsiz hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yeniden Biz (Us Again)

Paksoy olarak, çeşitli nedenlerle çalışma hayatına ara vermiş ancak yeniden dönmek isteyen kadınları destekleyen bir platform olan Yeniden Biz’in kurumsal üyesiyiz ve kadınların çalışma hayatına yeniden kazandırılması gibi değerli bir amaç için bir araya gelen Yeniden Biz’i destekliyoruz.

Patili Bahçe

Hayvanları seviyoruz ve her insanın onlara yardım etmesi ve koruması gerektiğini düşünüyoruz. Bu nedenle, gönüllüler tarafından sokak hayvanlarına mama, barınak ve bakım sağlamak amacıyla kurulmuş olan Patili Bahçe’ye destek veriyoruz.

Geleceğin Avukatları

Hukuk alanının ve mesleğimizin geleceğini parlak kılmak için geleceğin avukatları ile etkileşimde bulunup onların mesleki eğitimlerine katkı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Donanımı tam, mesleğimizi layığıyla yerine getirecek avukatların yetişmesinde Paksoy’un katkısı olması gerektiğini düşünüyor ve bunun için gelecek vaat eden öğrencilerin hukuk eğitimlerine uzun yıllardır burs imkanı sağlıyoruz.